آوید تک - عناوین خبری
 ساخت‌و‌ساز بدون صلاحیت حرفه‌ای ممنوع است/ برخورد جدی با متخلفان حوزه ساخت‌وساز
مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای و سرپرست دفتر امور مقررات ملی ساختمان با بیان اینکه دغدغه دولت رعایت منافع ملی و حقوق مصرف کننده است، گفت: براساس قانون هرگونه فعالیت در حوزه ساخت مسکن مستلزم برخورداری از صلاحیت حرفه‌ای است.
بیشتر ...
 

 ایمن سازی ساختمان با 5 میلیون تومان
مدیرکل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران گفت: سازندگان می‌توانند با پرداخت 5 میلیون تومان که کمتر از یک درصد ساخت یک پروژه است برای کنترل کیفیت ساختمان هزینه کنند.
بیشتر ...
 

 گشایش نخستین نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی‌های نوین ساختمانی
نخستین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی های نوین ساختمانی، سازه و نما با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران گشایش یافت.
بیشتر ...
 

 16 کیلومتر از محور اسالم به خلخال نیازمند تجهیزات روشنایی
خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره راه وشهرسازی تالش با اشاره به اجرای چهار کیلومتر روشنایی در محور اسالم به خلخال،گفت: 16 کیلومتر از این مسیر به دلیل قرارگیری در نقاط مه‌گیر نیاز به تجهیزات روشنایی دارد که از این میزان چهار کیلومتر از روشنایی برخوردار است.
بیشتر ...
 

 ادارات اردبیل به سیستم روشنایی هوشمند تجهیز شوندLED
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با تاکید بر لزوم کاهش مصرف برق در مراکز دولتی گفت: در این راستا نیاز است که ادارات استان به سیستم روشنایی هوشمند تجهیز شوند.
بیشتر ...
 

 برگزاری دوره عالی تخصصی نورپردازی در دانشگاه تهران
چند سالی است به همت انجمن مهندسی روشنایی ایرانیان دوره های تخصصی نورپردازی در دانشگاه تهران برگزار می شود. با توجه به نبود رشته روشنایی و نورپردازی در دانشگاه های کشور برگزاری چنین دوره هایی می تواند تا حدی این کمبود را جبران نماید.
بیشتر ...
 

 معرفی خانه هوشمند نسل جدید سامسونگ
سامسونگ از خانه هوشمند جدید خود در CES 2014 رونمایی کرد. این خانه هوشمند امکاناتی فراهم می‌آورد تا تلویزیون‌های هوشمند، وسایل خانه و گوشی‌های‌ هوشمند به عنوان یک پلات‌فورم واحد به هم متصل شده و کنترل شوند.
بیشتر ...
 

لامپ های هوشمند
 لامپ‌های هوشمند میس‌فیت با امکان تغییر رنگ از طریق تلفن هوشمند
میس‌فیت که پیشتر در زمینه‌ی تولید گجت‌های پوشیدنی مرتبط با سلامت فعال بود؛ در CES امسال از لامپ‌های هوشمندِ ۵۰ دلاری رونمایی کرد که بطور کامل از طریق اپلیکیشن واسط، قابل کنترل هستند.
بیشتر ...
 

سنسورهای جدید هوشمند
 سنسورهای جدید هوشمند، گیاهان خانگی‌تان را آبیاری می‌کنند!
کمپانی Parrot که در زمینه توسعه ابزارهای هوشمند برای باغبانی خانگی فعالیت می‌کند، محصولات جدید خود را در CES 2015 رونمایی کرده است. دو ابزار جذاب پاروت H2O و Pot نام دارند.
بیشتر ...